Багато років тому Ізмаїльська картинна галерея задумала та здійснила цікавий проект, у якому взяли участь Спілка художників Ізмаїла, Ізмаїльське телебачення та Ізмаїльська організація Національної спілки художників України, проект, що реалізує ідею знайомства глядачів із новими творчими роботами художників.
Назвали новий вернісаж «Благовіст», і ось уже понад 10 років він рік у рік радує шанувальників живопису. Навіть минулого року, коли нічого ніде не відкривалося, війна нещодавно розпочалася, нічого насправді не працювало. Але виставка «Благовіст» була відкрита, за що велике спасибі організаторам! Цьогорічний «Благовіст» відкрився, як і належить, 7 квітня і зібрав у стінах Ізмаїльської картинної галереї шанувальників творінь майстрів пензля Придунав’я. У виставці взяли участь 32 автори, які представили 61 твір, виконаний у жанрах живопису, графіки, декоративно-ужиткового мистецтва. Разом із директором Обласного центру естетичного виховання, картинної галереї та ІТВ Іриною Федоровою на урочисту церемонію відкриття зібралися її «винуватці» – заслужені художники України Іван Шишман та Олександр Кара; члени національної Спілки художників України Михайло Пейков, Катерина Лемешєва, Валерія Левенцова (м. Кілія), Сергій Костов (м. Рені), Галина Сапунжі. Володимир Дудник, Олена Андрєєва-Сичова, Віктор Коренек, Раїса Кобзаренко-Коренек, лариса Чакір-Узун, Тетяна Мітаки, Злата Шишман, Іван Коцофляк; член Спілки дизайнерів України Іван Пастир; члени Спілки художників Ізмаїла: Олександр Осадчий, Тетяна Соколова, Тамара Затинченко, Сергій Сухінін, Анастасія Попова, Тетяна Акімова, Любов Борисенко, Ірина Філіппова (голова спілки художників Ізмаїла), Олександр Кокалко (м. Рені) та інші. Навесні відзначаються головні християнські свята – Благовіщення та Великдень. Назва свята Благовіщення Пресвятої Богородиці передає головний зміст пов’язаної з ним події: проголошення Діві Марії благої звістки про зачаття і народження нею Богонемовля Христа.Це свято наповнює оптимізмом, духовною силою, вірою у мирне майбутнє та перемогою нашої країни. Прикрасив відкриття нової виставки спів нашої безсарабської зірочки — Олесі Кічук, вокалістки з багатьма регаліями.
– Українське мистецтво відіграє важливу роль у боротьбі з ворогом, воно об’єднує та дає розуміння, що ми всі разом зі своїм народом відстоюємо незалежність нашої держави, – сказала, відкриваючи виставку Ірина Федорова. — Творчість художників перейнята почуттям патріотизму, тому у своїх роботах вони утверджують високі духовні цінності людства.
Представлені в експозиції виставки твори нагадують нам про нерозривний зв’язок людини, природи та Бога. Тему свята Благовіщення висвітлили у своїх роботах: Олена Андрєєва-Сичова «Благовіст», Катерина Лемешєва «Благовіщення», Злата Шишман «Блага звістка». До традицій іконопису звернувся художник Олександр Осадчий (Образ Божої Матері «Пом’якшення злих сердець»). Зберігаючи стилістичні, іконографічні та технічні особливості, художник професійно передав образ Богородиці у традиціях іконопису. Безпосередні переживання, думки та почуття трагічних подій відбиваються на полотнах Валерії Левенцової («Кривавий Великдень в Одесі»), Анастасії Попової («І загине зло, і правда Переможе»), Михайла Пейкова («Повернення»), Ірини Філіппової «Врятуй і збережи ». На виставці представлені художні роботи Андрія Степановича Ципи – одного з найяскравіших представників Бессарабської школи живопису, який зовсім недавно, на жаль, пішов із життя. Художник передав понад 40 робіт у дар Ізмаїльській картинній галереї, і тут планується його персональна виставка (на жаль, уже без самого творця чудових полотен).Андрій Степанович у своїх роботах був справжнім ліриком, співаком людської душі, психологом, здатним зазирнути в глибину людського серця та одним помахом кисті відобразити побачене. Привертають увагу графічні твори Недопаки С.М. «Нереїда», «Час відкритих дверей», присвячені символічним міфологічним жіночим образам. Ці роботи приваблюють майстерністю виконання та численними деталями, що пробуджують фантазію, інтерес та зацікавленість до давньогрецьких легенд. Органічно доповнюють твори живопису та графіки роботи в техніці різьблення Михайла Пейкова «Мелодія долі» та вишивки гладдю Тамари Затинченко («Ісус», «Хліб усьому голова», «Натюрморт», Пасхальна скатертина), вишивки гобеленового шва Тетяна Євтіхіва» – «Свята Рівноапостольна княгиня Ольга»). Вернісаж «Благовіст» дає глядачам можливість познайомитися з новими творами художників Придунав’я, поринути у роздуми, подумати про швидкоплинність часу. Настійно рекомендую відвідати ізмаїльчанам цю виставку, наповнену світлом, вірою, відчуттям близької перемоги та гарного мирного життя надалі. Оксана Картельян, Місто 24