18.03.202322.03.2023 Новини
У рамках робочої зустрічі проєкту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах» у Червонограді обговорили перспективи розвитку громади. На зустрічі були присутні представники влади, вугільних підприємств та активні мешканці нашої громади.
«Не можна говорити про громаду без думки громади, не можна говорити про справедливу трансформацію і не враховувати побажань шахтарів,» – зазначив заступник директора Департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації Вадим Табакера.
На зустрічі був присутній генеральний директор ДП «Львіввугілля» Олег Акімов. Він ознайомив присутніх із ситуацією на підприємстві. За останні 20 років роботу припинили чотири місцеві шахти – №5 «Великомостівська», «Бендюзька», «Візейська» та «Зарічна». Щодо шахти “Великомостівська”, яка припинила вуглевидобуток у 2022 році, пропонується використати її приміщення, як базу для ремонту шахтного обладнання.
Близькість до кордону та розробка комплексного плану просторового розвитку – ці чинники однозначно впливають на якість життя в громаді, закцентувала під час зустрічі директорка Департаменту архітектури та містобудування ЛОВА Олена Василько. Однак вагомим критерієм для мешканців Червоноградської громади залишається незадовільний стан екології через роботу вугільних копалень. Все ж слід у повній мірі використовувати потенціал вже закритих шахт, закцентувала Олена Василько, зокрема величезні ділянки, де розміщувались виробничі площі можна загосподарювати в промислових цілях, зокрема, для інсталяції сонячних панелей чи інших альтернативних джерел енергії. «Останнім часом особливої популярності набувають підземні енергетичні системи, тож Червоноград має усі можливості для втілення таких проєктів. Адже Червоноградська територіальна громада – єдина громада, де всі населені пункти, що увійшли до її складу мають оновлені генеральні плани» – зауважила Олена Василько.
Під час зустрічі було запрезентовано результати опитування мешканців, тема якого – привабливість міста та якість життя в громаді, участь в ньому взяло 257 респондентів. Найбільшими проблемами, які потребують вирішення учасники опитування назвали стан доріг, недостатню кількість просторів та локації для проведення дозвілля, неналежну якість води, медицицини, стан громадського транспорту.
містобудування.
Окрім активного обговорення, під час консультації учасники пропонували власні проєкти, які, пройшовши конкурсний відбір, можуть бути включені до Плану трансформації в рамках реалізації «Програми структурних змін». Відтак, серед презентованих проєктів – реконструкція Скверу Героїв поблизу військового ліцею, що передбачає благоустрій території з встановленням флагштоку та освітлення.
Директорка Народного дому Іванна Ейхорн представила присутнім проєкт термомодернізації Народного дому, яким заплановано утеплити фасади та дах закладу. Ця будівля була здана в експлуатацію в 1961 році, розповідає директорка, проте відтоді капітального ремонту жодного разу не було.
Також був презентований проєкт реконструкції системи опалення та вентиляції спорткомплексу «Шахтар» із застосуванням інноваційних технологій та кліматичних панелей.
Медіа-хаб справедливої трансформації – ідея представлена від місцевого телеканалу «Бужнет», передбачає створення подкаст-платформи для комунікації між владою, бізнесом, шахтарями та молоддю.
Також на консультації запрезентували проєкт з трансформації транспортної системи Червонограда.