Біль і сльози, історії, що рвуть душу, жахи та страхи – таку ось скорботну дату відзначає наша багатостраждальна країна 24 лютого – дворіччя початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію нашої суверенної держави та 10-ї річниці від початку війни на Донбасі…
На жаль, чимало у цій війні полегло і ізмаїльців, світлої та героїчної пам’яті яких було організовано та відкрито виставку в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав’я. Відкриття відбулося 23 лютого в одній із малих залів музею. Виставка називалася «Нескорені війною». Повномасштабне військове вторгнення військ російської федерації в Україну, розпочате 24 лютого 2022 р., перетворилося на тривалу гібридну російсько-українську війну, розгорнуту в 2014 р. на Сході України. Ця виставка присвячена всім захисникам, хто брав і бере участь у цій війні, має на меті показати її жорстокість, нагадати, яку високу ціну українці платять за свободу. Експозиція створена із артефактів війни, наданих рідними загиблих героїв, чинними захисниками та волонтерами. Ці предмети символізують боротьбу українців з країною-агресором, серед них елементи тактичного спорядження військових, нарукавні знаки ізмаїльців, що служать у Збройних силах України, осколки, гільзи, фрагменти боєприпасів, мінометних мін, тубуси для боєприпасів різного калібру, які були зібрані на полях бою. Також на виставці представлені світлини, документи та особисті речі загиблих захисників територіальної цілісності та незалежності держави, доля яких пов’язана з нашим краєм. За кожним предметом – історія людини, яка вже ніколи не повернеться додому. Експозицію доповнюють тематичні марки та конверти «Укрпошти», які ілюструють перші події повномасштабної війни.
— Цією виставкою ми вшановуємо всіх тих, хто продовжує боротися за нашу свободу й висловлюємо щиру вдячність та пошану тим, хто без вагань поклав своє життя за світле майбутнє України, — сказала директор музею Ольга Тирон.
Чудову докладну екскурсію по кожному експонату виставки, за яким життя, подвиг та незламність захисників Батьківщини, розповіла старший науковий співробітник музею Тетяна Мельянцева. Оксана Картельян, Місто 24