До цього, на думку голови Національної нафтової корпорації, може призвести конфлікт, що загострився в республіці на початку квітня.
Голова лівійської Національної нафтової корпорації (National Oil Corporation (NOC) Мустафа Саналла попередив, що після ескалації конфлікту в республіці і після того, як глава нацармії Лівії фельдмаршал Халіфа Хафтар вирішив взяти під свій контроль Тріполі, енергетична сфера країни зіткнулася з найбільш серйозною загрозою з початку громадянської війни в країні у 2011 році. Міжнародну спільнота, у зв'язку з цим, він закликав допомогти зупинити протистояння, яке розростається, інформує Ukr.Media.
«Боюся, що ситуація може бути набагато гірша, ніж у 2011 році, із-за кількості сил, які сьогодні беруть участь в конфлікті», — зазначив глава корпорації. Він додав, що, якщо проблема не буде вирішена «дуже швидко», він побоюється, що це вплине на діяльність компанії. Якщо протистояння не припиниться, «скоро ми не зможемо добувати нафту або газ», підкреслив Саналла, а втрата таких постачань з Лівії викличе зростання цін на нафту у світі.
В останні роки глава NOC, боровся за забезпечення незалежності лівійської Національної нафтової корпорації від різних угруповань, які борються за контроль над Лівією з моменту скинення з посади керівника республіки Муаммара Каддафі у 2011 році. Саналла стверджував, що вкрай важливо, щоб основний ресурс країни залишався незалежним.
NOC він також порівняв з «клеєм, який об'єднує Лівію».
Про те, яку сторону конфлікту він підтримує, голова NOC старанно приховує, підкреслюючи однак, що, за словами Саналли, тиск фельдмаршала Хафтара на Тріполі становить серйозну загрозу для поставок нафти в той час, коли ціни на нафту піднялися вище $70 за барель. Це відбулося через скорочення видобутку країнами ОПЕК і втрати поставок з Венесуели та Ірану, які потрапили під американські санкції.
План дій на випадок, якщо зона бойових дій буде розширюватися, в лівійському NOC вже обговорили. За словами Саналли, він, зокрема, передбачає евакуацію робітників з найбільших нафтових родовищ.
Конфлікт у Лівії загострився на початку квітня. Це сталося після того, як Хафтар оголосив про початок наступу на Тріполі. У той же день почалися перші сутички його армії з військами Фаїза Сараджі, який очолював лівійський уряд національної єдності. Після цього про початок військової операції проти Лівійської національної армії оголосили і війська Сараджі.
Громадянська війна в республіці триває з 2011 року. Вона почалася після того, як був убитий лідер нації Муаммар Каддафі. Єдиний уряд у країні так і не було сформовано, і територію Лівії відколи контролюють різні сили. Так, Тріполі і захід країни знаходяться під контролем уряду національної єдності (створено в кінці 2015 року під егідою ООН). Схід і частково південь республіки, у свою чергу, контролює палата представників Лівії (на її боці виступають війська Хафтара).