12/12/2022 53
В продовження Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» працівники Болградського районного відділу філії Центру пробації в Одеській області спільно з старшим інспектором ювенальної превенції сектору превенції Болградського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області провели захід з неповнолітнім суб’єктом пробації та його матір’ю на тему: «Недопущення вчинення домашнього насильства дітьми та відносно дітей» з метою привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми.
В ході заходу обговорювали, що насильство в сім’ї дуже впливає на життя дітей і підлітків. Третина дітей в Україні щороку спостерігають акти насильства в сім’і. Багато жертв сприймають насильство як невідворотнє явище і просто його замовчують. У ситуації домашнього насильства найчастіше страждають діти.
З початку повномасштабної збройної агресії росії проти України діти перебувають на дистанційному навчанні, через це зросла ймовірність порушень прав дітей у родинах, де вчиняють домашнє насильство чи систематично трапляються конфлікти. Спостерігаючи за практикою насильства в сім’ї, діти доходять висновку, що насильство — це спосіб, яким «дорослі» вирішують свої конфлікти та наболілі проблеми. В наслідок цього діти втікають з домівок та трапляються вияви суїцидальної поведінки. Жорстоке поводження з дітьми, нехтування їхніми інтересами не лише завдає непоправної шкоди їх фізичному здоров’ю, але й тягне за собою важкі психічні та соціальні наслідки.
На закінчення заходу звернули увагу підлітка та його матері, що якщо вони чи їхні рідні стали жертвами насильства, для отримання допомоги та консультацій можна зателефонувати до правоохоронних органів або в правозахисні організації за номерами телефонів:
102 – Національна поліція України;
103 – швидка медична допомога;
15-47 – безкоштовна цілодобова «гаряча» лінія для жертв домашнього насильства;
116-123 (з мобільного) та 0 800 500-335 (зі стаціонарного) – безкоштовна національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства;
116-111 (з мобільного) та 0 800 500-225 (зі стаціонарного) – національна дитяча «гаряча» лінія
0 800 213-103 – цілодобова гаряча лінія безоплатної правової допомоги.