Net Billing – механізм розрахунку за електроенергію, яка вироблена власниками сонячних станцій, за умови передачі її в загальну мережу. Такі споживачі «продають» надлишки енергії, отримують за це кредити, які надалі можуть використовувати для оплати майбутнього свого споживання з загальної мережі. Максимально детально про «Нет Білінг» дізнаєтеся тут: https://www.solargarden.com.ua/net-metering-net-billing-efektyvni-mehanizmy-pidtrymky-vyrobnykiv-zelenoi-elektroenerhii/.
Net Billing простими словами
Система «Нет Білінг» є дуже перспективним механізмом розрахунку для споживача. Він зменшуватиме власні витрати, процедурою передбачена можливість передачі надлишків виробленої енергії до загальної мережі. У тандемі з цією схемою варто говорити також і про Net Metering, або ж чистий облік. Така програма дає змогу власникам сонячних станцій передавати надлишки виробленої енергії й вимірювати різницю між спожитою та відданою в мережу. В Україні всі ці процеси зараз недостатньо врегульовані, тому варто говорити саме про Net Billing для власників СЕС із потужністю, яка не перевищує 100 кВт.
Ключові переваги Net Billing
Механізм Net Billing доволі цікавий як для домогосподарств, так і для малого, середнього бізнесу. Генерація електроенергії відбувається постійно, надлишок при переході в мережу нараховується у вигляді певної суми, яку можна використовувати для оплати рахунків. Інші переваги:
- швидка окупність СЕС, адже повернути кошти можна шляхом отриманням прибутку при генерації;
- підвищення рентабельності бізнесу або суттєве заощадження коштів, адже витрати на оплату енергії знижуються;
- ефективне управління та оптимізація енергетичних процесів шляхом відстеження обсягу спожитої та витраченої енергії;
- гнучкість системи – можна відстежувати та реагувати на зміни попиту на електроенергію.
Це один із варіантів «зелених» інвестиційних проєктів – ще більше варіантів доступні тут: https://www.solargarden.com.ua/investytsiyni-proekty/.
Чим Net Billing відрізняється від «Зеленого тарифу»
На перший погляд може здатись, що ці поняття тотожні, але насправді це не так. Наприклад, за умовами програми «Зеленого тарифу» можна повністю всю енергію віддавати на продаж у мережу, при цьому продовжувати користуватися централізованою системою. Однак є дуже сильна залежність від субсидіювання державою, адже виплачуються, так би мовити, живі кошти.
Що стосується Net Billing, то тут обов’язкова умова – це використання виробленої енергії для власних потреб (домогосподарства чи бізнесу) і частково віддача в мережу, що допомагає заощадити на платіжках за електроенергію.
Впровадження механізму «Нет Білінг» дасть змогу створити стабільну енергетичну систему шляхом використання альтернативних джерел енергії споживачами різного масштабу. Зарахування надлишків для зменшення суми в платіжках – це теж суттєва економія.