ПФУ закликає внутрішньо переміщених осіб оформити або переоформити електронні посвідчення.
Внутрішньо переміщені особи пенсійного віку для якнайшвидшого відновлення та отримання своїх пенсій можуть оформити електронне пенсійне посвідчення (ЕПП) або замінити його в разі закінчення його терміну дії, інформує Ukr.Media.
Про це повідомили в прес-службі Пенсійного фонду України.
У ПФУ нагадують, що такого роду посвідчення діє протягом трьох років, тому тим, хто оформляв його до 2017 року, слід звернутися в органи соціального забезпечення і банк, де вони отримують свою пенсію.
У фонді уточнюють, що посвідчення може виконувати і функції платіжної картки.
Згідно з діючими нормами, посвідчення може використовуватися пенсіонером до 3 років, потім його необхідно замінити навіть у тих випадках, коли пенсію перестають сплачувати. Після оновлення ЕПП пенсія повинна бути відновлена, оскільки пенсіонер-переселенець відзначається при її оформленні на підконтрольній уряду території.
Передбачені також випадки екстреного переоформлення електронного пенсійного посвідчення, наприклад, у разі підтвердження або оформлення інвалідності.
У середині лютого стало відомо, що український уряд погодився з необхідністю забезпечувати пенсіями мирних жителів Донбасу, але поставив низку певних умов, які вкрай складно дотримати, не виїхавши за межі ОРДіЛО. Мова йде про постійні верифікації ВПЛ за місцем їх фактичного проживання інспекторами соціальних служб. Так, у документах про забезпечення пенсіями переселенців вказується, що зупиняти пенсії будуть місцеві відділення Пенсійного фонду на підставі перевірок осіб з категорії ВПЛ. У той же час жителі Донбасу не можуть відмовитися від українських пенсій, оскільки відрахування з боку місцевих формувань «ЛДНР» набагато менші або не виплачуються взагалі.
31 січня Кабінет міністрів України оновив порядок верифікації пенсійного стажу українських громадян. Згідно з документом внутрішньо переміщеним особам і громадянам, які проживають на непідконтрольній уряду території, дозволяється підтвердити свій пенсійний стаж і таким чином добитися перерахунку своїх пенсійних виплат.
У постанові зазначено, що переселенці з 1 лютого 2019 року зможуть підтверджувати трудовий стаж, навіть маючи "неточні записи" про свою роботу на незаконно діючих підприємствах Донбасу.