Кіно розповідає про людей, які вплинули на розвиток самосвідомості багатьох українців — створювали мистецькі роботи, збирали гуманітарну допомогу, надавали прихисток, відправляли дрони на фронт, формували новий погляд на історію.
На заході побувала фотокореспондентка Української Служби Інформації Наталя Довбиш.
7 січня в Одесі презентували документальний фільм «Одеса: змінюючи код». Прем’єра пройшла у рідному місті героїв. Ними стали: Микола Вікнянський, Наталя Мажарова, Олександр Бабич, Катерина Новачук та Олександр Яковенко, Наталя Богаченко, Михайло Рева та Марк Гордієнко.
Продюсерка Анастасія Вершелес у коментарі УСІ розповіла, що ідея зародилася під час роботи над проєктом «Міста України та їхні герої».
Міф радянської влади про те, що Одеса – це місто крадіїв, нас дуже вразило. Ми вирішили розвивати цю тему. Одеса – це перший крок, який ми реалізували. Ще 10 міст. Поки не готові їх назвати, – відзначила Анастасія Вершелес.
Стрічка викликала дискусію серед громадськості. З даного приводу автор ідеї Денис Блощинський щодо стрічки відмітив наступне:
Розповідайте про Одесу конкретними справами. Знімайте фільми, робіть квести. Це важко. Складно шукати ресурси. Нехай люди обговорюють – це буде піднімати популярність. А ті люди, яких цей фільм мотивує до якихось дій, то нехай роблять свої альтернативи. Чим більше поглядів, тим краще.
Під час зустрічі гості мали можливість придбати гільзи артилеристів 54 бригади, розмальовані українськими художниками на благодійному аукціоні. Було продано два предмети мистецтва – за 15 тис. грн і трохи більше 6 тис. грн.
Зібрані кошти будуть направлені на потреби підрозділу БПЛА «Пекельні шершні».
Відзначимо, що частина одеських активістів негативно поставилася до ідеї фільму – у них є зауваження щодо деяких героїв.