За два дні масованого ракетного обстрілу Росія зашкодила близько 30% енергетичної інфраструктури України, заявив міністр енергетики Герман Галущенко.
«Близько 30% енергетичної інфраструктури в Україні постраждало від російських ракет із понеділка», – сказав Галущенко в інтерв’ю CNN. Він зазначив, що це «перший випадок із початку війни», коли Росія «рішуче націлилася» на енергетичну інфраструктуру.
За його словами, однією з причин атаки на енергетику України є те, що український експорт електроенергії до Європи «допомагає європейським країнам економити на російському газі та вугіллі». Україна намагається «швидко відновити підключення до інших джерел», додавши Галущенко.
Він наголосив, що, незважаючи на атаки, українська енергетична система, як і раніше, стабільна. Однак закликавши партнерів надати «системи захисту повітря, які справді можуть допомогти нам захистити нашу інфраструктуру». «Ми надсилаємо повідомлення нашим партнерам: нам потрібно боронити небо», – сказав Галущенко.
Після масованої ракетної атаки з боку Росії 10 жовтня уряд України закликав громадян «обмежити» споживання енергії, щоб підтримати роботу шпиталів та інших важливих соціальних та державних об’єктів.
Президент України Володимир Зеленський після іншого дня обстрілів 11 жовтня на переговорах із лідерами «Великої сімки» попросивши створити «повітряний щит» над Україною. «Коли Україна отримає достатню кількість сучасних та ефективних систем ППО, ключовий елемент російського терору – ракетні удари – перестане працювати», – пояснив Зеленський.
Він подякував Німеччині за оперативне надання зенітної установки IRIS-T, яка може збивати крилаті ракети. Президент США Джо Байден, у свою чергу, пообіцяв надати Києву сучасні системи ППО, які можуть містити ракетні комплекси NASAMS.
Міноборони РФ визнало, що метою ракетних ударів 10 та 11 жовтня була громадянська енергетична інфраструктура України. До цього відомство завжди наголошувало, що завдає ударів лише з військових цілей. У понеділок по Україні було випущено 84 різні ракети, половину з яких українська система ППО змогла збити. У вівторок Росія атакувала ще приблизно 30 ракет. 12 жовтня обстріл продовжився: випущено близько семи ракет С-300 по Запорізькій області, повідомив голова військової адміністрації Олександр Старух.
По материалам интернетресурсов подготовила Оксана Картельян, Город 24