Часті скандали та феєричні виступи з трибуни Верховної Ради наштовхнули законотворців на думку про те, що слід унормувати правила етичної поведінки суб’єктів лобіювання, особливо у частині з сексуальним підтекстом. Аби уникати зайвих емоцій, блокування трибуни, та небажаних висловлювань на найвищому рівні створять рекомендації, як діяти так, щоб нікого не ображати й при цьому лобіювати інтереси бізнесу без лайливих фраз, критики чи навіть поплескувань по різних частинах тіла.
Про те, що на урядовому комітеті спробують затвердити правила етичної поведінки суб’єктів лобіювання, повідомив нардеп від фракції “Голос” Ярослав Железняк. Він пояснив, що його дуже здивувала нова ініціатива у Раді й додав, що багатьох держслужбовців нові правила неабияк розчарують, адже доведеться ретельніше добирати слова, що стане причиною втрати дрібних життєвих радощів для них.
“Я б додав би припис, що “за відсутністю взаємної згоди”, а то взагалі всіх радощів життя позбавляєте держслужбовців”, – каже Железняк.
Відповідно до правил, пропонують внести ряд заборон для лобістів. Приміром, тепер їм доведеться уникати дій сексуального підтексту, виражених словесно. Мова йде про об’єктивізацію та непристойного характеру зауваження щодо своїх опонентів. Поплескування по частинах тілах і доторкання до них відтепер теж поза законом.
Лобісти також не зможуть критикувати опонентів, бо їм доведеться обирати більш стриману поведінку. Забороняється принижувати за віковими, етнічними, сімейними ознаками у тому числі й за віросповіданням.
Як відомо, в Україні з кінця лютого 2024 року запрацював Закон про лобізм. За ним будь-який бізнес чи бізнесові асоціації можуть використовувати лобістів для просування своїх інтересів. Винятками є бізнеси, які пов’язані з Білоруссю чи країною-агресоркою РФ – такі відстоювати свої інтереси не зможуть.
Джерело: https://l.kiev.ua/