В Южному родичі військовослужбовців провели пікет, вимагаючи демобілізацію (фото, відео) 14.01.202414.01.2024 212 Залишити коментар on В Южному родичі військовослужбовців провели пікет, вимагаючи демобілізацію (фото, відео)
В місті в неділю, 14 січня, вперше відбувся пікет на підтримку демобілізації військовослужбовців після 18 місяців служби в ЗСУ. Родичі бійців з плакатами в руках пройшлися від центральної стели до кінця проспекту Миру, в процесі ходи до них доєдналися й інші небайдужі містяни. Матері та дружини южненських військових мали на меті звернути увагу влади на необхідність провести демобілізацію в країні та дати можливість їхнім близьким, які з перших днів повномасштабної війни захищають Україну від російської навали, відпочити. Учасники пікету під час ходи скандували: «За перемогу відповідальні всі», «Військові – не раби», «Настав час інших». Участь в акції взяли близько 15 людей. Координаторка заходу – южненка Валентина Лебідь. Її чоловік став на захист Батьківщини з початку широкомасштабної війни. Жінка вже брала участь в подібних пікетах в Одесі, вирішила, що такий потрібно провести і в Южному. Для цього згуртувала однодумців та запросила місцеві ЗМІ.
Валентина Лебідь: «Такі акції проходять по всій Україні. В Южному проводиться вперше, в Києві сьогодні вшосте. Ми не критикуємо владу, ми лише хочемо, аби нас почули, тому що наші хлопці вже не витримують. Я розмовляла з багатьма бійцями, вони просять дати їм змогу відпочити. Вони кажуть: «Відпустіть нас, ми повернемося, будемо захищати і надалі країну, але ж дайте три-шість місяців перепочити». Хлопці йшли туди з перших днів війни, були впевнені, що їх потім замінять через пів року або ж рік, але заміни немає. Влада нас не чує, не бачить, тільки зараз після п’ятого пікету надумала провести ротацію. Про яку ротацію ми можемо говорити, якщо вже майже два роки наші хлопці там, вже дві зими… Я роблю нашим бійцям грілки, разом з дітьми, надсилаємо їм туди, в них обморожені ноги, руки. Хлопцям потрібна реабілітація. Наша мета – аби провели демобілізацію після 18 місяців служби, бо влада пропонує після 36 місяців, але ми з цим терміном не згодні. 36 місяців – це дуже багато, вони не витримають стільки. Ось в мене сьогодні прапор, розписаний бійцями, багатьох з яких вже немає на цьому світі, тому ми вийшли сьогодні, жінки, матері, просимо владу та суспільство нас почути! В нас були звернення, підписано вже три петиції, чекаємо на реакцію влади».
В планах учасників пікету не зупинятися і проводити такі акції й в подальшому, але вже анонсувати на широкий загал, аби долучилося більше людей. Сьогоднішній пікет тривав близько 30 хвилин.
Нагадаємо, 24 лютого 2022 року в Україні ввели воєнний стан і загальну мобілізацію на 90 днів. Від початку повномасштабного вторгнення РФ воєнний стан і загальну мобілізацію продовжували сім разів, востаннє — з 16 листопада до 14 лютого 2024 року.