У Києві презентували галузеву Національну асоціацію з гуманітарного розмінування.
Презентація відбулася сьогодні у Медіацентрі Україна — Укрінформ.
Голова асоціації Мері Акопян поінформувала, що Національна асоціація з гуманітарного розмінування є неурядовою структурою, яка об’єднує юридичні організації різних форм власності, що здійснюють свою діяльність в галузі протимінної діяльності.
Вона зауважила, що ключова місія асоціації – сприяти якнайшвидшому та якісному очищенню територій України від вибухонебезпечних предметів.
Акопян назвала напрямки діяльності асоціації, серед яких: об'єднання зусиль і комунікація з державними органами влади з питань гуманітарного розмінування в Україні; розробка рекомендацій з удосконалення нормативно-правового забезпечення у сфері гуманітарного розмінування; сприяння підвищенню якості професійної підготовки фахівців галузі; розроблення, обговорення і внесення пропозицій щодо обгрунтованих видів класифікаторів, стандартів, експлуатаційної надійності та безпеки; підвищення обізнаності населення та самих представників галузі; сприяння формуванню ринку послуг з гуманітарного розмінування; співпраця з міжнародними партнерами, фондами, благодійними організаціями; представництво інтересів учасників галузі на міжнародному рівні тощо.
Членами асоціацій є більш ніж 20 організацій – приватні оператори, освітні заклади, державні установи тощо.
Голова асоціації розповіла про заходи, які уже впроваджуються Національною асоціацією з гуманітарного розмінування. Це, зокрема, підготовка державного професійного стандарту нової професії «сапер з гуманітарного розмінування»; створення системи підготовки саперів; забезпечення взаємодії галузі з профільними державними структурами; координація взаємодії з іноземними профільними організаціями, волонтерськими організаціями, посольствами, фондами для отримання фінансування і гуманітарної допомоги; співпраця з науковими, освітніми закладами; комунікація з кінцевими споживачами – фермерами, приватними організаціями, територіальними громадами, власниками земель.
Акопян наголосила на важливості інформаційної складової – комунікації через представників ЗМІ, фахівців та експертів, які будуть допомагати розповідати, що відбувається у напрямку гуманітарного розмінування в країні.
«Інтерес зі сторони компаній і громадянського суспільства до цієї теми є. У нас 32 оператори протимінної діяльності, 19 з них це українські компанії у статусі ТОВ. Це говорить про те, що український бізнес йде у сферу розмінування, готовий вкладати ресурси, гроші, розвиватись у цьому напрямку і розвивати ринок», – сказав заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.