У ветеринарній медицині часто застосовуються рентген апарати. Вони дають можливість проводити неінвазійні обстеження стану здоров’я тварин. За їх допомогою діагностують переломи кісток та інші травми, а також серйозні патології внутрішніх органів. Фахівці компанії BIOVET.UA поділилися інформацією про типи такого обладнання та принципи його вибору.
Портативні моделі
Для виїзної діагностики зазвичай використовують пересувний рентген апарат. Він ідеально підходить для тих випадків, коли тварина надто велика й важка для транспортування. Наприклад, за його допомогою можна поставити діагноз для великої рогатої худоби. Рентген апарати портативні також будуть незамінними, коли характер ушкоджень невідомий і перевозити тварину може бути небезпечно. Виїзна бригада може провести швидкий скринінг, який дасть змогу вибрати схему більш докладного обстеження та лікування.
Вибираючи портативний рентген апарат, зверніть особливу увагу на такі характеристики обладнання:
- Електрична потужність (енергоспоживання). У лікарів на виїзді часто немає вибору джерела живлення. Тому важливо, щоб апарат можна було підключати до більшості побутових електромереж.
- Тип лампи. У сучасному обладнанні використовуються LED-технології. Світлодіодні моделі мають вищу ціну, але споживають менше енергії та слугують довше за галогенні.
- Вага та габарити. Апарат доведеться транспортувати в машині та переносити руками. Він має бути досить легким і компактним, щоб не створювати зайвих труднощів.
Стаціонарні моделі
У клініках та інших приміщеннях, де працює ветеринар рентген має вигляд великого оглядового столу. Основна перевага таких установок — зручність використання для лікаря. Він може швидко налаштовувати обладнання та отримувати дуже чіткі зображення для встановлення точного діагнозу.
Співробітники компанії BIOVET.UA рекомендують орієнтуватися на такі характеристики:
- параметри виходу генератора (кВ/мА) — впливають на здатність рентгенівського випромінювання проникати в певні типи тканин;
- потужність та фазність джерела живлення — визначають параметри електромережі, до якої буде підключатися обладнання;
- розміри оглядового столу — оптимальні габарити залежатимуть від того, з якими саме тваринами планує працювати клініка.
У будь-якому разі важливо підбирати надійну, зручну та ефективну техніку. Саме тому варто віддавати перевагу продукції відомих брендів, таких як Ecoray, Browiner, Maxivet та інші. Інвестиції в обладнання швидко окупаються, адже вони впливають на результативність лікування та репутацію клініки.