11 Июль 13:44
7 липня було офіційно опубліковано Закон № 3153-IX «Про захист прав споживачів». Документ набирає чинності через один рік з дня його опублікування, але не раніше дня припинення чи скасування воєнного стану. Про особливості Закону розповіла адвокат Вікторія Роман.
Продаєш тренінги, чек-листи, інстамарафони, відеокурси, ведеш інфобізнес – тепер ти офіційно суб’єкт електронної торгівлі і маєш зареєструватися на державному Порталі «Е-покупець». Тепер на безпідставні закиди про інстациганство, можна сміливо відповідати, що це законодавчо врегульовані «послуги з постачання цифрового вмісту»! ⠀
Новий Закон № 3153-IX «Про захист прав споживачів» охопив всі сфери електронної комерції, в тому числі і звичний нам продаж товарів через інтернет.
Суб’єкту електронної торгівлі, що реалізує товари чи надає послуги в мережі, тепер необхідно привести у відповідність до нового закону договори (оферти), що розміщені на сайті. Якщо вони не будуть відповідати вимогам Закону – штрафи, багацько штрафів.
Також законом суттєво розширено права споживачів, особливо щодо відмови від договору, повернення товарів. Але, звісно, залишились хитрощі. Наприклад, за яких умов таке повернення стає неможливим.
Цікавим також є введення штрафів за наявність в дистанційному договорі на сайті нікчемних умов, що відверто порушують права покупця і якими раніше так полюбляли грішити продавці. Ну і попередній Закон від 1993 року, який з досягнень техніки знав лише дискети і відеокасети, це дозволяв. Пройшло всього 30 років і нарешті інтернет-продажі врегулювали !