Військовий стан передбачає відсутність пишних свят — навіть якщо йдеться про всіма улюблені і найбільше очікувані нашими дітьми. До таких свят належить День святого Миколая-Чудотворця, який православний світ святкує 19 грудня.
Пишно, як минулого року, це свято в нашому місті не відзначається, але невелика виставка в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав’я все-таки була приурочена до цього свята і відкрилася сьогодні в одному з малих залів музею.
Вона називалася «Новорічні спогади», та присвячувалася новорічній та різдвяній атрибутиці (включаючи і святкування Дня Миколи-Чудотворця).
— Новий Рік — найяскравіше і довгоочікуване свято, оповите легендами та романтичними історіями, – відкрила нову виставку директор музею Придунав’я Ольга Тирон. — Він приваблює чарівною атмосферою, зачаровує сяйвом тисячі різнокольорових вогнів. Головна традиція Нового Року – прикраса ялинки новорічними та різдвяними іграшками, що мають свою багатовікову історію.
На виставці представлено понад 150 ялинкових прикрас та поштових новорічних та різдвяних вітальних листівок із фондів музею та приватних колекцій.
Новорічні ялинкові іграшки пройшли довгий шлях по дорозі свого розвитку. Кожна іграшка несла у собі смислове навантаження, релігійну основу. Часто іграшки ставали відображенням подій, що відбулися. Ангели, зірочки, годинники та мандаринки… Чим тільки люди не прикрашали новорічну ялинку за останні сто років. Кожен сам вибирав іграшки до вподоби.
Серед новорічно-різдвяних прикрас, представлених на виставці «Новорічні спогади» – вінтажні та сучасні ялинки; скляні кульки, забарвлені у різні кольори, прикрашені орнаментом; бурульки, дзвіночки, грибочки, шишки, верхівки, сніговики, космонавти, ліхтарики, машинки та заварювальний чайник; фрукти, овочі та ягоди; казкові та літературні герої; птахи, рибки, дзиги; скляні намисто; паперові гірлянди – сніжинки та метелики; іграшки на прищіпках.
Привертає увагу колекція статуеток на зимову тематику, а також колекція Дідів Морозів та Снігуроньки, виготовлених у різний час.
Особливу цікавість викликають чорно-білі листівки 40-60 років. ХХ ст.; кольорові листівки 70-80 років. ХХ ст.; яскраві, великі, об’ємні листівки 2000-х років. Доповнюють виставку фотографії 70-80 років. ХХ ст., де можна побачити новорічні костюми та прикрашені ялинки. Приваблюють погляд настінний годинник зі зозулею, календар, валіза зі «скарбами» — вони викликають спогади дитинства, вдома, згадується бабуся біля гарячої печі, де потріскують дрова, а вікна з великою фантазією розмалював розбишака-мороз.
На виставці кожен зміг знайти свою улюблену іграшку та поринути у новорічні спогади минулого, де було так затишно та приємно, бо це спогади про власне дитинство.
Екскурсію виставкою провела Анжела Діденко, завідувач відділу природи, вона захоплююче розповідала про кожен предмет, представлений тут.
А наприкінці заходу директор музею Ольга Тирон роздала подарунки від Святого Миколая, які перебували у пошитому гігантському чоботі.
Маленький острівець казки та свята блискуче вдалося створити співробітникам музею, дякую їм за це!
Оксана Картельян, Місто 24