У столиці до Дня українського добровольця презентували книгу нацгвардійця Тимура Нагалевського “Гвардія наступу. Самовидець” та колажі “Гвардія наступу”.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
"У цей час випробувань, коли ми перебуваємо в невпинному русі відстоювання своїх прав і свобод, надзвичайно важливо не розслабитися, не зневіритися і бути єдиним цілим уже впродовж третього року повномасштабної війни. Декому цього дуже хочеться. Але такі люди, про яких написано у книжці, вони не дозволяють нам цього зробити. Ця книга “заходить” просто на одному диханні. Цей роман — про наших героїв”, — сказала держсекретар Міністерства внутрішніх справ Інна Ящук.
Речниця МВС Мар'яна Рева зазначила щодо цієї книжки, що для того, щоб вона побачила світ, була пророблена велика творча робота.
“Трохи менше року тому в нас виникла ідея про те, що варто зробити спільний, єдиний образ всіх наших героїв, з якими ми писали різні інтерв'ю, з якими ми стикалися під час відряджень у найгарячіші точки фронту — про тих, хто творить історію, у якій ми зараз з вами живемо. Я добре пам'ятаю, як тоді ця ідея вважалася якоюсь далекою і надзвичайно складною. Але з'явилася людина, яка змогла її реалізувати, яка так тонко відчула те, про що ми розмовляли, так тонко сприйняла нашу ідею і так ошатно зобразила це все на сторінках літерами — Тимур Нагалевський”, — розповіла речниця.
Автор книги розповів, що він разом із колегами по службі відвідав бази підготовки новостворених бригад Нацполіції, Нацгвардії і Держприкордонслужби, де мав можливість поспілкуватися з кількома десятками учасників битви за Київ, оборони Маріуполя, звільнення Сумщини, Херсонщини, Харківщини та Чернігівщини.
За його словами, головний герой, сержант Роман Соколовський, є представником середнього класу, який до повномасштабної війни непогано себе почував — мав свою справу, доходи, кар’єрний ріст, займався своєю сім'єю.