Високий суд Англії минулого тижня видав наказ про арешт активів Сергія Грози та Володимира Науменка, власників компанії GNT Group і зернового термінала «Олімпекс Купе» в Одеському порту, задовольнивши позов кредиторів GNT Group — американських інвестиційних компаній Argentem Creek Partners (ACP) та Innovatus Capital Partners. Про це повідомила прес-служба ACP.
Як вказується, розслідування, ініційоване кредиторами, довело, що GNT Group ліквідувала все зерно, передане в заставу Innovatus, без погодження із кредиторами.
"Розслідування показують, що все зерно, закладене Innovatus, було шахрайським шляхом ліквідовано власниками GNT Group. Тому у Innovatus не було іншого вибору, окрім як вимагати в Високому суді Англії наказу про замороження активів, щоб запобігти їх подальшому приховуванню Володимиром Науменком і Сергієм Грозою”, — заявила керуючий директор Innovatus Ана Фірмато.
Регіональний топ-менеджер ACP Джон Паттон додав, що ACP та Innovatus були змушені разом добиватися правосуддя після виявлення великомасштабної розтрати активів і численних корпоративних правопорушень.
"Судове рішення дає нам можливість розпочати примусові дії. Після того як GNT Group передасть контроль над активами у Одеському порту відповідальним операторам, ми не вбачаємо суттєвих перешкод у роботі зернового коридору. Ми готові й надалі співпрацювати з українською державою та інвестувати в Україну”, — констатував Паттон.
У ACP наголосили, що зерно, яке відвантажує Одеський порт, стало критичним аспектом переговорів між Україною, Росією та світовими лідерами через його значення для глобальної продовольчої безпеки. Розширення Чорноморської зернової ініціативи, яке дозволило частково відновити експорт українського зерна, підкреслює важливість забезпечення ефективної, прозорої та чесної роботи зернових терміналів України.
У грудні GNT Group, яка керує зерновим терміналом «Олімпекс Купе Інтернешнл» в Одеському морському порту, заперечила звинувачення американської інвестиційної компанії Innovatus Capital Partners у начебто незаконних діях стосовно заставного зерна на сумму $25 млн, що зберігалося на терміналі.
"Олімпекс Купе Інтернешнл" — одна з найбільших приватних стивідорних компаній, що оперує зерновим терміналом у Одеському морському порту. Торік, за даними порталу «Порти України», компанія з показником 180 тис. тонн посідала 11 місце в рейтингу портових терміналів України за обсягами одночасного зберігання зернових.