Безпечність занять альпінізмом визначається підбором якісних приладів страховки. Через широкий асортимент варіантів новачкам важко визначитись з типом та призначенням такого обладнання. Тому рекомендується ознайомитись з експертними порадами, щоб туризм в горах подарував виключно позитивні емоції та не призвів до трагічних ситуацій.
В інтернет-магазині TravelersClub представлені десятки моделей страхувальних альпіністських систем. Вони відрізняються за конструкцією та брендом, мають свої особливості, характеристики та функції, на які варто звернути увагу.
Основні типи за конструкцією
За конструкційними особливостями виділяють три різновиди страховки:
- Повна — передбачає фіксацію як нижньої, так і верхньої половини тіла людини для максимальної безпеки.
- Верхня — складається з грудної обв’язки для надійної фіксації грудної клітини.
- Нижня — включає обв’язку для фіксації на поясі.
Зазвичай верхня або нижня не використовуються окремо. Вони застосовуються комбіновано, щоб уникнути недоліків, які має кожна з названих типів. Такий формат забезпечує оптимальне положення тіла та максимальний захист при тривалому або неконтрольованому падінні.
Повна страхувальна система
Даний вид використовується для захисту та гарантує відсутність ризику вислизання. Кріплення розташовуються на грудях та над стегнами, така система підходить для гірських переходів, де не очікуються тривалі падіння або довге спускання на мотузці. У порівнянні з комбінованим варіантом вона не натискає на тіло при носінні великого рюкзака з туристичним спорядженням.
Верхня страхувальна система
Конструкція не може використовуватись окремо від нижньої системи, тому що фіксація виключно на грудях створює ризик порушення кровообігу та ортостатичного шоку. Верхні елементи для страховки мають щільно розташовуватись на грудині та комбінуватись разом з фіксуючою системою на поясі.
Нижня страхувальна система
Такий тип страховки на поясі є найбільш популярною серед альпіністів. Вона може використовуватись окремо без доповнення грудними фіксаторами у випадках сходження на штучні стіни або міцні стіни, коли немає ризику обвалу каміння. В іншому разі, краще комбінувати її з верхніми страхувальними елементами на грудній клітині.
Комбінована система є ідеальним варіантом, якщо передбачається сходження у горах, де існує великий ризик падіння. Вона забезпечує максимальний рівень страховки від різноманітних небезпечних факторів та купується найчастіше.
Від чого залежить правильний вибір
Похід в гори — це відповідальний захід, тому при відсутності якісного екіпірування та страхувальних елементів за жодних обставин не можна здійснювати альпіністські сходження.
Знайти оптимальний варіант легко, якщо є інформація про умови перебування в туристичному поході, особливості гірського маршруту та інші фактори. Однак купити страхувальну систему для альпінізму новачкам набагато важче, тому варто проконсультуватись зі спеціалістами в цьому питанні.
В інтернет-магазині TravelersClub можна отримати розгорнуту консультацію щодо вибору альпіністського приладдя. За допомогою експертів туристичний похід в гори стане безпечним та принесе масу задоволення. Цьому питанню варто приділяти максимальну увагу, адже ігнорування норм безпеки може призвести до непередбачуваних наслідків.
Заказати все необхідне для безпечного для комфортного відпочинку ви можете онлайн с доставкою по Україні.