При цьому фінансисти обіцяють поступове зниження процентних ставок за кредитами.
Після вступу в силу нового кредитного закону (№6027-д), банки зможуть ретельно аналізувати дані Держреєстру про наявність сімейних відносин позичальників та максимально мінімізувати ризики оформлення в заставу майна нажитого у шлюбі з прописаними малолітніми дітьми. Що дозволить скоротити ризики виведення кредитних застав, вважає директор юридичного департаменту Ідея Банк Юрій Гелів, інформує Ukr.Media.
«Кредитні ризики банків значно знизяться внаслідок посилення вимог до поручительства, ліквідації лазівок незаконного виведення з-під застави нерухомості, запровадження чіткого порядку погашення кредитів спадкоємцями кредитора, доступу банку до інформації Державного реєстру актів цивільного стану», — зазначив він.
Юрист вважає також, що банки зможуть значно спростити процедуру стягнення кредитів з поручителів, які раніше могли виїжджати на процедурних моментах. Вони дозволяли вимагати припинення поруки, якщо банк не вкладався в 6 місяців при пред'явленні вимоги. Новим же законом термін продовжено до кордонів позовної давності — до 3 років.
Ще один важливий для банку момент припинення права застави при ліквідації компанії – боржника.
«Недобросовісні позичальники нерідко перешкоджали зверненню стягнення на предмети іпотеки шляхом незаконного будівництва або реконструкції нерухомості, наданої в іпотеку. Новий закон передбачає, що в результаті реконструкції вивести з-під застави нерухомість буде неможливо. Врегульовано і значно полегшено стягнення заставного майна», — підкреслив Гелів.
І запевнив, що у міру зниження кредитних ризиків банки будуть зменшувати вартість своїх позик.