15 Май 19:28
6 травня набув чинності Закон 3048-IX про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану.
В Мін’юсті зазначили, що змінилися умови користування арештованими рахунками фізичних осіб.
Зазначається, що раніше можна було користуватися рахунками, якщо сума виконавчого провадження не перевищувала 100 тис. грн, а зараз незалежно від такої суми витрачати з рахунків можна до 13 400 грн.
Також Мінюст дав відповіді на поширені запитання:
Якщо арештовано кошти на кількох рахунках в одному чи кількох банках?
Потрібно буде обрати один рахунок в одному банку, з якого можна буде витрачати кошти. Якщо виконавчих проваджень кілька — так само визначається один поточний рахунок для витрат.
Як визначити такий рахунок?
Потрібно звернутися із заявою до виконавця, який наклав арешт. Заяву можна подавати як в паперовій, так і в електронній формі.
В назві потрібно зазначити:
— номер поточного рахунку, з якого планується витрачати кошти;
— найменування банку, в якому відкрито такий рахунок.
Упродовж двох робочих днів з дня отримання заяви державний або приватний виконавець повинен винести постанову про визначення поточного рахунку боржника для здійснення видаткових операцій. А також не пізніше наступного робочого дня після винесення постанови надати/надіслати відповідну постанову банку.
Чи потрібно надсилати таку ж заяву до виконавцій інших виконавчих проваджень?
Ні. Виконавець, якому ви надішлете заяву, сам перевірить наявність у вас інших проваджень та надішле свою постанову до інших виконавців.