Автомобільний інвертор (він же — перетворювач) використовується для живлення побутових і персональних приладів від АКБ. Прилад автоматично перетворює струм, що подається батареєю, на потрібну напругу (зазвичай — 220 Вт). З його допомогою можна заряджати комп’ютери та мобільні телефони, вмикати міні-холодильник або портативну колонку, відеореєстратор, навігатор і багато іншого.
Наявність інвертора дає змогу не побоюватися залишитися без зв’язку або необхідної техніки далеко від розеток — наприклад, вирушаючи на пікнік за містом або в тривале відрядження. Такі прилади мають попит серед водіїв-далекобійників, активних туристів, співробітників спецслужб, правоохоронних органів і не тільки. Підійде інвертор і для іншого транспорту, крім авто, приклад — електроскутер в Одесі з потужним АКБ. Як не помилитися з вибором, розповімо далі.
Особливості інверторів
Стандартний перетворювач має два виходи. Один роз’єм використовується для підключення до самої батареї (безпосередньо або через прикурювач), інший — для живлення потрібної техніки. Струм від АКБ проходить крізь інвертор, де досягає потрібних робочих параметрів і передається в пристрій, що виконує роль кінцевого споживача. Сучасні перетворювачі генерують чисту електрику з точною кількістю Вт, що дає змогу не хвилюватися за стан приладів, що заряджаються, і акумулятора. За допомогою інвертора можна заряджати десятки гаджетів, наприклад:
- мобільна техніка та аксесуари (бездротові навушники);
- повербанки та аналогічні зарядні станції;
- фото- і відеотехніка, включно з відеореєстраторами;
- побутова техніка: електричний гриль, настільна плита, бар з напоями;
- будівельний інструмент — бензопили, шурупокрути тощо;
- комп’ютерна техніка — ноутбуки, планшети;
- і багато іншого.
Більшість інверторів мають 2-3 різних виходи — наприклад, стандартний і міні USB, mini-jack і аналогічні. У топових моделях, представлених на сайті Алло в Одесі, реалізована функція одночасного живлення декількох пристроїв, що особливо важливо в умовах поспіху.
Правила вибору інверторів
При купівлі перетворювача зверніть увагу на такі моменти:
- Рівень напруги. Показник повинен відповідати, з одного боку, потужності акумулятора (зазвичай — від 6В до 24 Вт), з іншого — необхідним показникам струму для живлення електроприладів (220В для побутових девайсів або 380В для промислової сфери, що зустрічається дуже рідко).
- Потужність. Від неї залежить, як швидко зуміє перетворювач впоратися із зарядкою одного або декількох приладів. Потужність впливає також на вартість, витрату енергії та габарити перетворювача.
- Тип вихідного сигналу. Це може бути чиста синусоїда, придатна навіть для чутливої техніки, або більш доступні модифіковані чи апроксимовані варіанти.
- Корисні особливості. Приклад — автовідключення при досягненні 100% заряду, захист від стрибків напруги та перевантажень.
Вдалих покупок!