У Вилківській громаді Ізмаїльського району, що на Одещині, приватне підприємство «Казантіп» має намір влаштувати глемпінг (відпочинок в наметі зі всіма зручностями) для культурно-оздоровчого, рекреаційного, спортивного, туристичного, освітньо-виховного відпочинку населення на лісовій ділянці, що виділена в довгострокове тимчасове користування.
За даними системи YouControl кінцевим бенефіціаром ПП «Казантіп» є екс-мер міста Білгород-Дністровський, а зараз депутатка Одеської обласної ради Алла Гінак, передає інформаційна агенція «Юг.Today».
Планом розвитку території передбачено розміщення тимчасових споруд без влаштування фундаментів (глемпів, ресепшену з приміщенням для охорони, кухні з літнім майданчиком, котельної на твердому паливі, технічних приміщень для обслуговування гостей глемпінгу, басейнів, банного комплексу, інженерних мереж, контактного зоопарку).
Під’їзд до глемпінгу буде здійснюватися по бетонним плитам. Територія з боку під’їзду огороджена бетонним парканом з металевими воротами. На території глемпінгу розташоване штучне водоймище, яке утворилося внаслідок видобування піску на місці залишеного кар’єру.
Всі будинки та споруди не мають ознак капітальності, виконуються з полегшених конструкцій. Проєктні рішення їх виконання та встановлення відповідають вимогам, які відносяться до тимчасових споруд. Вони можуть бути переміщені, за необхідністю, на аналогічно підготовлене покриття.
Глемпінг забезпечений централізованими системами водопостачання, водовідведення, електропостачання. Отримані технічні умови, заключені договори з підприємствами-постачальниками послуг міста Вілкове.
Благоустроєм території передбачено розміщення дитячих та спортивних майданчиків, висадження берези звичайної, ялини, верби, створення контактного зоопарку, берегоукріплення водойми.
Ділянка, де розміщуватиметься глемпінг, розташована у місті Вілкове на відстані 1 км від автодороги Т1628 Вілкове-Спаське в південному напрямку, охоплює урочище Вілківські піски та зону антропогенних ландшафтів Дунайського біосферного заповідника.
Як стверджується в документі, реалізація планованої діяльності позитивно впливатиме на економічні показники розвитку Одеського регіону, країни в цілому. Очікується збільшення податкових надходжень до бюджетів всіх рівнів, покращення туристичного іміджу Вілкового.
Для обслуговування гостів та об’єктів глемпінгу буде задіяно до 80 чоловік кваліфікованого персоналу.
Тимчасові споруди будуть зібрані із екологічно безпечних матеріалів. При функціонуванні об’єктів глемпінгу буде використовуватися високоефективне сучасне обладнання українських та європейських виробників.
Керівництво приватного підприємства запевняє, що функціонування глемпінгу не призведе до погіршення умов життєдіяльності місцевого населення, флори та фауни Дунайського біосферного заповідника.
Планом розвитку передбачається виконувати вимоги щодо збереження лісового середовища і природних ландшафтів при створенні та функціонуванні глемпінгу.
Окрім того, були окреслені параметри планової діяльності ПП «Казантіп». Облаштування глемпінгу відбуватиметься на загальній площі 7,4 га для прийому 200 відпочиваючих на добу протягом року. Розміщення та монтаж тимчасових споруд передбачається у кількості 44 глемпів у формі куполу, мушлі, три одноповерхневі споруди у формі прямокутника, виконані у дерев’яному каркасі, одна одноповерхнева споруда каркасного типу (їдальня) з літньою терасою, з котлом марки TEPLOVIK ЖТ та двома камінами на твердому паливі (деревині), будинки для персоналу, худоби контактного зоопарку.
Також планується обладнання двох басейнів для дорослих місткістю 140 м3 кожен, трьох дитячих басейнів місткістю 1,5 м3 кожен, банного комплексу з чанами, ваннами, резервуарів запасу питної води та накопичення стоків місткістю 25 м3 кожен, каналізаційної насосної станції, дитячих та спортивних майданчиків, пляжної зони тощо.
Планується благоустрій та озеленення території, облаштування квітників, під’їздів, урн, влаштування паркінгу на 55 машино-місць, мощення фігурними елементами тощо.
Укріплення берегів водойми проводитимуть спеціальним екологічно безпечним покриттям, висадженням 1 тис. 90 дерев.
Для забезпечення протипожежної безпеки влаштовується тверде покриття для під’їзду протипожежних машин, по всій території передбачено влаштування протипожежного водогону з пожежними гідрантами для забезпечення протипожежної безпеки відведеної ділянці лісу з розташованими тимчасовими спорудами.
Джерело