Перейменування Южного: група колишніх депутатів направить звернення до ВР 30.08.2023 96 Залишити коментар on Перейменування Южного: група колишніх депутатів направить звернення до ВР
На черговому засіданні робочої групи з питань перейменування міста Южного 30 серпня стало відомо, що група колишніх депутатів Южненської міськради (перших скликань) підготували звернення на ім’я Руслана Стефанчука, Голови Верховної Ради України. Про це повідомила під час засідання Тетяна Макогоненко, голова громадської організації «Любава», ветеран Одеського припортового заводу, колишній депутат. Вона нагадала присутнім, що в 2021 році більше трьох тисяч южненців підписалися проти перейменування міста і зазначила, що, на її думку, проводити зараз, під час війни, процедуру зміни назви міста – недоречно.
«Я хочу трохи повернутись в історію нашого міста і сказати, що в квітні 1978 року на великій конференції ОПЗ було прийнято рішення, щоб наше місто мало назву – “Южний”. Не було жодного порушення в процедурі. Це єдина назва, до якої ми звикли, з якою живемо. Так як я маю відношення до колективу ОПЗ, можу сказати, що через мене пройшло вже декілька поколінь южненців, вони знають саме таку назву свого міста. Час іде, все змінюється, якщо нова назва міста буде «Південний», то це хоч якось зрозуміло, оскільки буде просто переклад нинішньої назви на українську. Ви говорите, що треба дізнатись думку містян, так ось, в грудні-січні 2021 року за ініціативи наших громадських організацій ми провели опитування серед населення міста, тоді зібрали 3 917 підписів проти перейменування Южного. От люди приходять і говорять, ми вже тоді підписались і робити це вдруге не будемо. Наразі депутати перших скликань (Верба, Гайдамака, Басалкіна, Шумейко, Морозов, Кілівник, Сухоткіна, Бобилєва та інші) зібрались знову. Ми написали звернення до Руслана Стефанчука, Голови ВР України, в якому висловили свою думку, що на сьогоднішній день перейменовувати місто – не можна, це недоцільно, треба дочекатися закінчення війни. Наші люди сьогодні воюють на передовій, багато хто поранений, хтось зник безвісти… Всі вони хочуть повернутися в рідне місто, в Южне. Ми просимо Стефанчука відтермінувати процедуру перейменування, дочекатися завершення війни, коли наші люди (хтось за кордоном, хтось на фронті) повернуться додому, в місто. Ми, депутати перших скликань Южненської міськради, залишаємо за собою право надіслати це звернення Стефанчуку», – повідомила Тетяна Макогоненко.
Виступ активістки обурив деяких членів робочої групи, зокрема філологиню Олесю Чайківську та директорку студії телебачення «МИГ» Ольгу Годовенко.
Олеся Чайківська: «Слухати пані Тетяну – для мене це велика наруга над моєю особистістю, над всіма тими людьми, які зараз гинуть, тому що, скільки я себе пам’ятаю в місті Южному, вона кликала сюди «русский мир», їхала і кланялася «русскому вассалу», вона цю війну розпочала на нашій території. Вона принижувала голосувати то за Януковича, то за Тимошенко, дивлячись, яку команду їй давали. Мені прикро, що вона має совість про щось тут говорити, на її руках кров наших людей…»
Ольга Годовенко: «Хочу додати, все те, що Тетяна Макогоненко прагнула тут будувати – це «русский мир». Я не пам’ятаю ваших вибачень за те, що ви його сюди привели і за те, що сьогодні наші хлопці і чоловіки воюють. Як би ви не вели сюди оцих росіян, то, може, і війни б не було. Якщо ви будете писати звернення до ВР, прошу, не маніпулювати Воїнами, які зараз відстоюють незалежність України».
На сьогоднішньому засіданні окрім активістки Тетяни Макогоненко були присутні також історик Валентина Біла, філологиня Оксана Лукаш-Ворожбит, художниця Лариса Демьянишина. Вони висловили думку, що нова назва міста не має бути запозиченою з інших мов, а повинна бути українською.
Заступниця голови робочої групи Олена Баранецька повідомила, що збір пропозицій від южненців триватиме до 7 вересня, а на наступному засіданні, 12 вересня, члени робочої групи згідно з критеріями (затверджено сім) будуть відбирати з-поміж всіх наданих містянами пропозицій (на сьогодні їх 156) для подальшого проведення громадського обговорення. Зазначимо, що, скільки саме буде відібрано назв – невідомо. За словами Баранецької, їх може бути і три, і п’ять, і десять. Вона також в черговий раз звернулась до членів робочої групи і закликала їх не агітувати за певну назву в соцмережах, адже це робити не коректно. Також Олена Баранецька акцентувала увагу, що будь-які опитування, які проводять зараз в місцевих пабліках, телеграм-каналах, вайбер-спільнотах – не є офіційними, за них робоча група не несе відповідальності і враховувати їхні результати не буде. Це виключно ініціатива адміністраторів цих спільнот.
«З 15 до 20 вересня на базі ПК «Дружба», через студію телебачення «МИГ» і соцмережі ми презентуємо відібрані назви. Протягом п’яти днів, з 23 до 27 вересня, буде здійснюватись голосування, в тому числі через застосунок «Дія», за одну з пропозицій. З 28 вересня по 7 жовтня наша робоча група буде підбивати результати голосування і виносити проект рішення на затвердження сесії. Ми готові до того, що буде декілька проектів рішень, наприклад, з двома варіантами, а депутати вже будуть визначатись. Нам потрібно почути думку людей, потрібно їм презентувати основні назви, також треба почути і позицію спеціалістів, тому будемо звертатись до них, зокрема до філологів, з вже відібраними назвами, вони прокоментують свою думку по кожній з них. Я хочу вкотре звернутись до членів робочої групи і наголосити всім, що ви не можете зараз агітувати і підтримувати якусь певну назву, в соцмережах дехто ставить вподобайки, рекламує конкретний варіант назви – це некоректно робити», – озвучила Олена Баранецька.
Начальниця відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Вероніка Клімова підсумувала, що за останні два тижні южненці надали 24 пропозиції через анкетуванні та ще 22 через гугл-форму. Крім того, одну пропозицію було надіслано на електронну пошту міськради та ще одну на ім’я Южненського міського голови.
Перелік пропозицій від містян за останні 2 тижні:
- Аненталь
- Приморськ
- Любомирів
- Південний/Південне
- Мореслав
- Моревіль
- Божич
- Височани
- Оріяна
- Лукомор’я
- Папічевськ
- Сонячне
- Елай
- Мирослав
- Терзиул
- Міжлиманськ
- Причорноморське
- Причорноморськ
- Тилігул
- Глорі
- Сімвітрів
- Монако
- Портоморськ
- Юнталь
- Анкора
- Героїв
- Південь
- Порт-Оріяна
- Південноморськ
- Мрія
- Найкраше
- Фолкстон
- Юне
- Бажане
- Пелагіс
- Пелагея
- Бережне
- Чорнобережне
- Легітне