В Южному вчителів навчають долати освітні втрати у дітей внаслідок війни 27.12.202327.12.2023 33 Залишити коментар on В Южному вчителів навчають долати освітні втрати у дітей внаслідок війни
Громадська спілка «Освіторія» та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з Міністерством освіти і науки України (МОН) розпочали масштабний проєкт під назвою «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат у початковій школі». Проєкт розроблений, щоб надати вчителям знання та практичні інструменти для надолуження знань в учнів.
Южненським Центром професійного розвитку педагогічних працівників (ЦПРПП) було ініційовано проведення очного дводенного тренінгу в межах проєкту. Мета заходу – навчити вчителів вимірювати та долати освітні втрати в школярів у початковій школі. Про це повідомляється на сторінці ЦПРПП у Facebook. 26 грудня був перший день зустрічі (на базі Ліцею №3). 30 вчителів початкових класів закладів освіти Южненської громади долучились до тренінгів. З освітянами працювала тренерка Світлана Шефер, сертифікована вчителька 2020, 2023 рр., експертка з сертифікації вчителів початкових класів, експертка з інституційного аудиту, фіналістка Всеукраїнського освітньо-методологічного відбору «Родовід Учитель 2023».
«Під час тренінгу вчителі мали можливість теоретично розкрити поняття «навчальні втрати», «навчальні прогалини/розриви» та їх причини, необхідність вимірювання рівня навчальних втрат та подальшу роботу із навчальними прогалинами. Учасники знайомились із наскрізними вміннями та важливими передумовами успішної освіти під час війни, визначали стратегії подолання навчальних втрат під час уроків в початковій школі, з’ясовували доцільність використання цифрових інструментів у процесі роботи. Були встановлені шляхи мотивації учнів як важливого чинника подолання освітніх втрат, розкриті особливості формувального оцінювання. Розвиток професійних спроможностей вчителя є запорукою змін в українській освіті та суспільстві», – підсумували в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників.
Питання надолуження освітніх втрат актуальне для всього світу ще з часів пандемії COVID-19. Для України проблема навчальних втрат ще більш гостра через воєнний стан, адже діти зазнали і продовжують зазнавати втрат у навчанні від початку повномасштабної війни.