Як анонсує туристичний інформаційний центр “Болград”, у місті готуються до проведення традиційного фестивалю виноробів “Трифон Зарезан”, присвяченого святу підрізання виноградної лози.
Проведення цього дійства заплановане на 14 лютого.
Як повідомляють організатори, У 2024 році підтримка щорічних традицій пройде в скромному зміненому форматі. Організатори підготували святковий захід на який можливо попасти за попереднім записом, адже кількість місць обмежена та мають намір розповісти про багатство, традиції та історію нашої землі.
У програмі святкового дня:
• Театралізовані обрядові дійства, які відзначають багатий обряд першого підрізання виноградної лози.
• Виступи місцевих колективів, які дарують глядачам унікальну атмосферу національної культури.
• Дегустації найсмачніших бессарабських страв, які розкажуть вам про смак та традиції нашого краю.
Усі присутні зможуть оцінити неповторну бессарабську кухню, яка дивує своєю смаковою палітрою та ароматами, спробувати вино, що виростає на наших просторах, і відчути неповторний букет бессарабських вин та насолодитись живою музикою та унікальною автентичною атмосферою.
В чому саме полягає історія традиції цього дня?
Серед почесних жителів села обирають царя Трифон. Йому покладають на голову вінець із виноградної лози, через плече перекидають виноградну гірлянду. Він сидить на возі, який тягнуть виноградарі.Разом зі свитою чоловіків ходить по подвір’ям та виноградникам , здійснюючи символічне обрізання лози . Схилившись над виноградником садовим ножем перехрестившись відрізають три гілки від трьох великих виноградних лоз. Потім знову перехрестившись, вони виливають принесене з собою вино на лози , приговариючи при цьому: «Як вино ллється, так нехай лози ростуть».
Господині виносять вино у білій посудині та пропонують відпитати спочатку Королю, а потім усім учасникам процесії. За місцевими звичаями його мають смачно нагодувати гостинно зустріти. Під час дійства власник будинка несе посуд з вином, до якої опускає срізані виноградні гілочки.
Чим більше вина спробують у цей день , тим більше буде його у новому році. Свято за традицією закінчувалось пізно ввечері у дворі царя Трифона масовим гулянням.Багато учасникив в святкових костюмах. Традиційна фольклорна музика, частування традиційними бессарабськими стравами та вином.